/ Informacje
/ Święto zmarłych, dzień Wszystkich Świętych, pamięć o bliskich…

Święto zmarłych, dzień Wszystkich Świętych, pamięć o bliskich…

Jak co roku obchodzimy wyjątkowy dzień, jakim jest 1 listopada. W tym dniu nadchodzi zaduma, refleksja, nostalgia i mimo niezależnie od wiary wszyscy odwiedzamy cmentarze.

W naszej kulturze chrześcijańskiej, dzień 1 listopada jest dniem Wszystkich Świętych, wtedy modlimy się za wszystkich męczenników, którzy zostali umęczeni za wiarę w Jezusa Chrystusa. Zaś dzień 2 listopada jest dniem zadusznym (dniem zmarłych), gdzie polecamy modlitwie wszystkie dusze zmarłych.

Przy odwiedzinach bliskich na cmentarzach, zapalamy znicze, stawiamy świeże kwiaty i modlimy się nad grobami. W tym dniu również pamiętamy o tych, co w przeszłości oddali życie za ojczyznę, dlatego odwiedzamy ich groby by uczcić ich pamięć. Ponieważ należy się pamięć i cześć tym, którym dziś zawdzięczamy życie w wolnym i demokratycznym kraju. Ten dzień jest jedynym dniem w roku, gdzie wszyscy się spotykamy nad grobami bliskich i w którym często się spotykamy z krewnymi którymi się dawno nie widzieliśmy.

Dlatego powinniśmy szanować cmentarze i groby, gdyż wszystko co ziemskie przemija, ale pamięć o naszych bliskich czy też bohaterach pozostanie na długo w naszych sercach.

  Kontakt

  ul. Floriańska 6 lok. U1 03-707 Warszawa
  wejście od Jagiellońskiej vis a vis Teatr Baj
  ul. Rechniewskiego 14
  kościół św. Patryka (Gocław)
  03-980 Warszawa