/ Informacje
/ Międzynarodowy transport zwłok – organizowanie transportu i przewozu

Międzynarodowy transport zwłok – organizowanie transportu i przewozu

Międzynarodowy transport zwłok jest tematem, z którym możemy się spotkać w momencie śmierci osoby poza krajem. Śmierć bliskiej osoby to dla każdego z nas, jest wielkim bólem i stratą, która wymaga wielu formalności w celu pochowania nam drogiej osoby. W większości przypadku ceremonia pogrzebowa jest organizowana na terenie naszego kraju, więc nie wymaga to wielkich formalności , które można zlecić danemu zakładowi pogrzebowemu, on zaś poprowadzi nas we wszystkich kwestiach formalnych.

Lecz w dzisiejszych czasach duża grupa ludzi emigruje do innych krajów w celach zarobkowych. Dlatego coraz to częściej zdarza się, iż nasi rodacy umierają na obcej ziemi. I wtedy nasuwa się pytanie jak sprowadzić ciało lub prochy zmarłego do naszego kraju.

Międzynarodowy transport zwłok – pozwolenia

Taką usługę nazywamy międzynarodowy przewóz zmarłych, który odbywa się poprzez stosowne pozwolenia, upoważnienia rodzinny, na wybrany zakład pogrzebowy w Polsce. W takim transporcie załatwiane są stosowne pozwolenia na wywóz (ciała lub prochów) z kraju zmarłego, gdzie nastąpił zgon np. w Angii. Tam na miejscu wyrabiane są dokumenty tak jak u nas (Akt zgonu) i stosowne pozwolenia, gdzie trumna z ciałem przez stosowne służby, musi być opląbowana na czas transportu do Polski. Zaś w kraju zajmujemy się pozwoleniami na pochowanie zmarłego i tłumaczeniami dokumentów na język polski. Oczywiście wszystkie w/w czynności można zlecić wybranemu domowi pogrzebowemu, który odciąży nas we wszystkich kwestiach formalnych i logistycznych, ponieważ wymaga to, odpowiedniej wiedzy i znajomości przepisów na terenie danego kraju.

Usługa międzynarodowy transport zwłok jest nie tylko drogą lądową, można również sprowadzić ciało zmarłego do kraju, drogą powietrzną jak i morską.

Wiadomo iż, racjonalnie od środka transportu, zwiększa się lub zmniejsza koszt takiej usługi jakim jest międzynarodowy transport zwłok.

Jeśli mieli by Państwo jakieś pytania dotyczące międzynarodowego transportu zwłok prosimy o kontakt. Postaramy się wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z tą kwestią.

  Kontakt

  ul. Floriańska 6 lok. U1 03-707 Warszawa
  wejście od Jagiellońskiej vis a vis Teatr Baj
  ul. Rechniewskiego 14
  kościół św. Patryka (Gocław)
  03-980 Warszawa