/ Informacje
/ Kremacja zwłok

Kremacja zwłok Warszawa, jak i kiedy zorganizować…

Kremacja zwłok (lub też spalanie zwłok)w czasach zamierzchłych przedchrześcijańskich. Ciało zmarłego ubrane było w piękne, najlepsze ubranie, wkładane były różne rzeczy osobiste, biżuteria, które było palone na pokaz publiczny ludzi. Prochy były zbierane do glinianych naczyń i chowane w grobach.

Tradycyjne chrześcijaństwo nie pochwala kremacji zwłok, gdyż uważa, iż ciało jest uświęcone poprzez sakramenty święte i stanowi jedność z duszą człowieka. Kremacja była nazywana sztuką pogańską, gdyż stosowana była w religiach pogańskich.

Obecnie w XX wieku Episkopat Polski wydał rozporządzenie, iż trumna ze zwłokami powinna być odprawiona w uroczystości kościelnej. Następnie powinna odbyć się kremacja zwłok i pochowanie urny z prochami. Mimo to pozwala się na obrzędy kościelne z urną prochami przed w/w procesem.

Czym jest kremacja zwłok

Kremacja jest to proces spopielenia ciała w odpowiedniej trumnie kremacyjnej, poprzez spopielenie zwłok w piecu kremacyjnym. Jest to narzucone wymogami sanitarnymi, jakimi są uregulowane procesy z tym związane. Trumna do kremacji musi być nie lakierowana. Urna ma zawierać od 3,5 do 5 litrów i ciało w trumnie kremacyjnej nie może mieć włożonych rzeczy, które zawierają m.in. baterie, akumulatory, materiały plastikowe oraz innych przedmiotów łatwo palnych i płynnych. Sam proces kremacji trwa 2 do 4 godzin, zaś proces końcowy to studzenie prochów.

Kremację zwłok (spalanie zwłok) możemy zorganizować w obecnych czasach praktycznie z dnia na dzień, gdyż już w samej Warszawie funkcjonują dwie spopielarnie t.j. na cmentarzu Komunalnym Północnym i Południowym oraz inne prywatne firmy pogrzebowe w obrębie warszawskim.

Kremacja zwłok jest najbardziej powszechną formą pochówku na całym świecie, gdzie za tym idzie mniejszy koszt pogrzebu i dostępność co do pochowania w grobie, gdyż urnę z prochami zawsze możemy pochować w grobie.

Kremacja zwłok cennik.

Aby poznać ceny kremacji zwłok w Warszawie prosimy o kontakt, ponieważ wszystko ustalamy indywidualnie z klientem. Osobiste podejście do kremacji zwłok, sprawia, że wszystko jest zorganizowane należycie oraz z właściwym podejściem do tak trudnych spraw.

  Kontakt

  ul. Floriańska 6 lok. U1 03-707 Warszawa
  wejście od Jagiellońskiej vis a vis Teatr Baj
  ul. Rechniewskiego 14
  kościół św. Patryka (Gocław)
  03-980 Warszawa